איילון אוריאל מסביר – בוררות כלכלית

התעשייה הפיננסית היא אחת הענפים המורכבים בעולם. היא בשלה עם הזדמנויות לבוררות במחלוקות שעלולות להיות יקרות ולאורך זמן עבור שני הצדדים.

עם המורכבות הגוברת של הסחר הבינלאומי, מחלוקות בין סוחרים וקונים הופכות נפוצות יותר. הסחר הוא תהליך מורכב הכולל גורמים רבים.

כאן נכנסת לתמונה הבוררות הפיננסית. זהו תהליך המאפשר לצדדים לפתור את המחלוקות שלהם באמצעות בוררות של צד שלישי. זה עוזר להם להימנע מתביעות יקרות ועוזר לחסוך זמן וכסף.

בוררות פיננסית קיימת מאז תחילת המאה ה-20 כאשר היא הוצגה כחלופה לליטיגציה ליישוב סכסוכי סחר בינלאומיים. כעת היא גדלה לתעשייה של מיליארדי דולרים המספקת שירותי יישוב סכסוכים במגזרים רבים כולל בנקאות, ביטוח, בריאות ואנרגיה

בוררות פיננסית מתייחסת לתהליך של פתרון מחלוקת בין שני צדדים המעורבים בחוזה פיננסי. הוא מתנהל בדרך כלל על ידי בורר שמתמנה על ידי הצדדים או על ידי בית משפט.

כיצד מתבצעת בוררות פיננסית

בוררות פיננסית היא תהליך של פתרון מחלוקות בין צדדים בסכסוך על עסקאות פיננסיות. הוא משמש לעתים קרובות כאשר לצד אחד יש תביעה נגד צד אחר ואין אמצעים משפטיים אחרים ליישב את המחלוקת.

בוררות פיננסית היא תהליך שבאמצעותו צדדים בסכסוך נדרשים ליישב את המחלוקות ביניהם באמצעות הגשת ראיות והצגת טיעונים.

הליך הבוררות משמש לעתים קרובות בסכסוכים כספיים, כגון כאשר אדם או חברה נקלעים לחוב ומבקשים סעד מהנושה.

בוררות פיננסית מתנהלת על ידי צד שלישי ניטרלי, אשר ישמע את טיעוני שני הצדדים לפני קבלת החלטה.

פתרון מחלוקות בין צדדים בסכסוך על עסקאות פיננסיות

ישנם סוגים רבים ושונים של סכסוכים המתעוררים במגזר הפיננסי.

הסוג הראשון הוא כאשר קונה רוצה להחזיר פריט או לבטל עסקה. במקרה זה, המוכר יתבקש לספק הוכחה לביטול או החזרה על מנת ליישב את המחלוקת. הסוג השני הוא כאשר צד אחד טוען כי לא קיבל סחורה או שירותים לאחר ביצוע התשלום. במקרה זה, הצד המבקש תשלום רשאי לבקש הוכחת מסירה לפני שיוכל להסדיר את התנאים.

הסוג השלישי הוא כאשר צד אחד חושב שלא קיבל סחורה או שירותים לאחר קבלת תשלום מגורם אחר. במקרה זה, זה יעזור לשני הצדדים לצלם תמונות של הקבלות שלהם ולשתף אותם זה עם זה כדי שתהיה הבנה הדדית של מה שקרה במהלך העסקה

לעסקים חשוב שיהיו תהליכי יישוב סכסוכים מתאימים. כך ניתן להבטיח טיפול מהיר ויעיל בכל מחלוקת, ללא צורך בהתערבות משפטית.

תהליך יישוב המחלוקת עשוי להיות קשה, במיוחד כאשר ישנם מספר צדדים מעורבים. מאמר זה יפרט את הצעדים שניתן לנקוט כדי לפתור מחלוקות אלו. שלבים אלה כוללים גישור, בוררות והתדיינות משפטית.

דילוג לתוכן