הבנת מערכת המשפט ולא רק היבט כלכלי

כאשר זקוקים לחוות דעת מומחה כלכלית הוא צריך להכיר את מערכת המשפט ולא רק את ההיבט הכלכלי.

הסיבות הן רבות, מומחה למתן חוות דעת כלכלית צריך לדעת איך נכון להגיש את חוות הדעת שלו לבית הדין בכדי שתהיה קבילה בעיני מערכת החוק, מהם הדגשים החשובים וכיצד יש להתנהל בתור מומחה למתן חוות דעת כלכלית לבית משפט.

יועצים פיננסיים לרוב אינם נדרשים לידע משפטי כלשהו. עם זאת, חשוב להם להכיר את יסודות המשפט על מנת לתת ייעוץ טוב יותר ללקוחותיהם.

יועצים פיננסיים אחראים מבחינה משפטית לספק ייעוץ לטובת לקוחותיהם. מוטלת עליהם חובת נאמנות המחייבת אותם לנהוג באחריות ושקיפות בכל התנהלותם מול לקוחות. אסור להם לנצל את חוסר הידע או ההבנה של הלקוח גם אם הם אינם מחויבים על פי חוק להחזיק בעצמם ידע משפטי כלשהו.

יועצים פיננסיים אחראים לסייע ללקוחותיהם בהשקעותיהם ובהחלטות פיננסיות אחרות. הם גם אחראים לספק מידע על איך לנהל את הכספים בצורה הטובה ביותר. חשוב שיועצים פיננסיים יבינו היטב את החוק כדי שיוכלו לייעץ ללקוחותיהם בהתאם.

יועצים פיננסיים אחראים לספק ייעוץ בנושאים פיננסיים ללקוחותיהם. זה אומר שהם צריכים להיות בקיאים בחוק. החוק משתנה כל הזמן וחשוב להם לדעת על מה הם מדברים. הם גם צריכים לדעת כיצד החוק ישפיע על לקוחותיהם, כדי שיוכלו לייעץ להם בהתאם.

הידע המשפטי של יועץ פיננסי חשוב כי הוא צריך להיות מודע לכל הסיכונים המשפטיים שהם לוקחים וכיצד להימנע מהם. הם גם צריכים לדעת את החוקים המסדירים את המקצוע שלהם.

יועצים פיננסיים צריכים להבין היטב מה נחשב כ'שיטות עבודה מומלצות' בענף שלהם ולהיות מסוגלים להסביר את השיטות הללו ללקוחות.

יועץ פיננסי צריך להבין מהי הונאה, גניבה או פעילויות בלתי חוקיות אחרות, כדי שיוכלו להתרחק משיטות אלו ולא להכניס את עצמו למצב שבו הם עלולים להסתבך.

רוב היועצים הפיננסיים אינם עורכי דין, והם צריכים להיות מודעים לכך שניתן להשתמש בייעוץ שלהם בהליכים משפטיים. בדיוק כמו שמדובר על קידום אתרים לעורכי דין כל מומחה בתחומו צריך להכיר את החוקים והדגשים עליהם יש לעבוד בצורה נכונה ומקצועית.

דילוג לתוכן