היתרונות של העסקת עד מומחה בתחום הכלכלה

ליטיגציה מסחרית

במרכזן של תביעות רבות נמצא לעתים קרובות גורם מרכזי אחד – כסף. מומחה כלכלי – אשר מחזיק בכישורים ייחודיים למתן חוות דעתם באשר חחישוב הנזקים, סכסוכי שכר, הערכות שווי עסקיות, אובדן רווחים ונושאים מורכבים אחרים, כולל ניירות ערך ומניות – יכולים לשמש כעדי מפתח גם בתיק שלכם. למעשה, חוות דעת של מומחה כלכלי בהליכים משפטיים בכול הערכאות, יכול לספק תמיכה מכרעת, הן לעו״ד המתמחה בתיקים פיננסיים, והן לעו״ד תאונות עבודה בחיפה והקריות.

הנה כמה מהיתרונות של העסקת מומחה כלכלי במקרה שלכם

  • חוות דעת של מומחה כלכלי מסייעת להבנת ההיבטים הכלכליים הקשורים למקרה שלכם

בימינו, נזקים כלכליים נמצאים בליבן של מחלוקות משפטיות רבות. לכן, חשוב להבין את ההיבטים הכלכליים הקשורים למקרה שלכם, ואת האפשרות שבה מומחה כלכלי יכול להעניק לכם הכוונה מקצועית קריטית. בין אם מדובר בגניבת זהות, בהפרת זכויות יוצרים או בתאונת עבודה, באפליה בעבודה ובפיצויים לעובדים – מומחה כלכלי יכול להציע לכם ערך עצום.

  • חוות דעת של מומחה כלכלי יכולה לעזור לתיק שלכם

ההחלטה להעסיק מומחה כלכלי נובעת ברוב המקרים משני גורמים עיקריים.

ראשית, מומחה כלכלי יכול להיות גורם מרכזי בפיתוח תיאוריית המקרה לעניינים שונים הכרוכים בנזקים כספיים. למשל, במקרה שבו בעל מלאכה כבר לא יכול יותר להשתמש בידיו, בין אם כתוצאה מתאונת עבודה או כל סיבה אחרת. מומחה כלכלי יכול להעיד על הפסד של השתכרות לאורך כל חייו. ללא יכולת להוכיח נזקים, אין טעם לנסות ולתבוע בגין נזקי גוף.

שנית, מומחה כלכלי יכול גם לסייע בהבנת בית המשפט, כיצד נזקים יכולים להשתנות בהתאם לגורמים כמו: פריון, אינפלציה, מיסים, משך האובדן הצפוי, תוחלת החיים וערכו הכספי של זמנכם. בעיות שכאלה יכולות להכפיל ולהשליש את סכומי הנזק המוצעים. עד מומחה בתחום הכלכלי יכול לספק תמונה ארוכת טווח של הנזקים הכספיים ולהבטיח לכם פסיקה הוגנת.

  • מומחה כלכלי יכול להציע עדות חשובה במקרה של סכסוכים פיננסיים

עד שהוא מומחה כלכלי יכול להציע עדות מכריעה כאשר מדובר על סכסוכים פיננסיים מורכבים בהם מעורבים תאגידים. במקרים של סכסוכים עסקיים, יכול המומחה הכלכלי לסקור את נתוניה הפנימיים של החברה ולהעיד עליהם. זה כולל, בין השאר:

  • בחינת הנכסים וההתחייבויות של החברה בהיבט התעשייתי.
  • תוצאות עבר ועתיד.
  • שווקים ותנאים כלכליים.

כדי לבנות תיק יעיל הנוגע לעניינים מורכבים מאוד של התאגיד, ניתן להשתמש בעדות של מומחה כלכלי, שהוא בעל חוש עסקי חזק, מצויד בתעודות אקדמיות מרשימות ובעל מוניטין, מה שיעניק תוקף וסמכות לטיעונים שלו.

לבסוף, כדי לבחור את המומחה הכלכלי הנכון, שימו לב שאיש מקצוע זה הוא בדרך כלכלן בהשכלתו, יועץ פיננסי מקצועי או מומחה מקצועי. בנוסף, על מנת שיהיה כשיר להגיש חוות דעת בבית המשפט, עליו להיות בעל ידע ייחודי וניסיון רב בתעשייה.

דילוג לתוכן