עבירות מחשב

פשעי מחשב הם דאגה גוברת בעידן הדיגיטלי. עם השכיחות של מחשבים ומכשירים דיגיטליים, אין זה מפתיע שאנו רואים יותר ויותר פשעי מחשב.

עלינו להיות מודעים לסיכונים אליהם אנו חושפים את עצמנו בעת שימוש במחשבים. ועלינו גם להיות מודעים כיצד להגן על עצמנו מפני הסיכונים הללו. לדוגמה, על ידי שימוש בתוכנת אנטי וירוס או על ידי התקנת עדכוני אבטחה במכשירים ובמערכות ההפעלה שלנו.

עבירות מחשב הן סוג של פשע שמתבצע באמצעות מחשב. ניתן לסווג אותם לשלוש קטגוריות:

– מעקב אחר סייבר

– בריונות ברשת

– פריצה

הקטגוריה הראשונה, מעקב ברשת, היא כאשר מישהו משתמש באינטרנט או בדוא"ל כדי לרדוף, לאיים או להטריד אדם אחר. הקטגוריה השנייה, בריונות ברשת, היא כאשר מישהו משתמש בטכנולוגיה כדי להציק לאחרים. הקטגוריה השלישית, פריצה, היא כאשר מישהו פורץ למערכת מחשב וגונב מידע או משבש אותו בדרך כלשהי.

פשעי מחשב הם דאגה מרכזית עבור עסקים, ממשלות ואנשים פרטיים. פשעים אלו מבוצעים על ידי האקרים, המשתמשים במחשבים ובאינטרנט כדי לגנוב מידע או לשבש רשתות מחשבים.

המונח "פשע מחשב" משמש להתייחס לכל פשע המבוצע באמצעות מחשב כמכשיר. זה כולל טרור סייבר, מעקב אחר סייבר, גניבת זהות והונאות דיוג.

בעוד שסוגי הפשעים הללו אינם חדשים (למעשה הם קיימים מאז שהמחשבים הראשונים נוצרו), הם הפכו נפוצים הרבה יותר בשנים האחרונות עקב השימוש המוגבר בטכנולוגיה בחיי היומיום שלנו.

עבירות הונאה ומחשב

עבירות הונאה דיגיטלית ומחשבים הן הפשעים הכוללים מחשב, כגון פריצה, גישה לא מורשית, ספאם ודיוג. עבירות אלו ניתנות לענישה על פי חוקים שונים.

בשנים האחרונות האקרים משתמשים בטכניקות שונות לביצוע הונאת מחשבים. הם השתמשו בתוכנה זדונית כדי לגנוב נתונים ממחשבים ורשתות וגם כדי ליצור רשת בוט לביצוע התקפות מניעת שירות על אתרי אינטרנט. הם גם פרצו למחשבים ללא אישור על מנת לגנוב כסף מחשבונות בנק או מספרי כרטיסי אשראי.

רשויות אכיפת החוק ברחבי העולם עובדות יחד עם אנשי מקצוע בתחום אבטחת הסייבר על מנת לחקור את האירועים הללו ולעצור את העבריינים לפני שיוכלו לגרום לנזק נוסף.

להתפתחות המהירה של הטכנולוגיה הייתה השפעה עמוקה ובעיקר חיובית על החברה. אבל עם ההתפתחות הזו הגיעו סיכונים ופגיעות חדשים, שהובילו להופעת פשעי הונאה במחשבים.

עבירות הונאה במחשב הן עבירות הכרוכות בשימוש במחשב, או באינטרנט, למטרות פליליות.

עבירות הונאת מחשבים אינן חדשות בחברה. הם קיימים מאז שהמחשבים והאינטרנט הפכו למיינסטרים בחברה.

המקרה הראשון הידוע של הונאת מחשבים דווח ב-1992 כאשר האקר הצליח לגנוב מיליון דולר מסיטיבנק על ידי פריצה למערכת שלהם.

סוג זה של פשע הופך נפוץ יותר בגלל העלייה בטכנולוגיה ואנשים יכולים לגשת אליו מכל מקום ובכל זמן.

דילוג לתוכן